• خبرنامه

  • جدیدترین اخبار
  • پربازدید ها
  • علمی
  • تغذیه
ایران موفق به تولید فرش های ضدلک و بو شد
+1
1
0

ایران موفق به تولید فرش های ضدلک و بو شد

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت از اولین فرش های ماشینی آنتی باکتربال، ضد لک، ضد بو و با خاصیت خود خاموش شونده در کشور رونمایی شد. 5 out of 5 based on 1 ratings.

ایران موفق به تولید فرش های ضدلک و بو شد

دوشنبه, 16 شهریور 1394 - 12:22 قبل از ظهر - 7 September 2015
:: اقتصادی
نويسنده : ببین نیوزبدون نظر [ 373 ] بازدید
A-
A+
شناسه خبر : 112لینک خبر : http://www.bebinnews.ir/index/post_112/

به گزارش ببین نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا نعمت زاده در هفتمین نمایشگاه فرش ماشینی علاوه بر بازدید از پیشرفت های محققان کشورمان در زمینه تولید این نوع فرش ها، در جریان کارایی، آزمایش و بررسی این تولیدات قرار گرفت.

فرش های ضد لک و آنتی باکتریال، با توجه به برخورداری از استانداردهای بالای زیست محیطی و بهداشتی تایید شده از سوی سازمان محیط زیست و وزارت بهداشت، رابطه مستقیمی در ارتقای سطح سلامت جامعه و کاهش هزینه های ناشی از بیماری های چشمی، پوستی و تنفسی دارد.

در همین حال، تولید فرش های آنتی باکتریال، بدون پرز و حساسیت، ضد لک، ضد بو و خاصیت خود خاموش شونده که با هدف افزایش سطح سلامت در جامعه، خانواده ها و کودکان در کشور آغاز شده، بسیاری از مشکلات قبلی فرش های ماشینی را برطرف ساخته است.

پس از ثبت اختراع فرش های خاص و آنتی باکتریال فرهی توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، انستیتو پاستور ایران و آزمایشگاه بهشت آیین نیز در اقدامی علمی-پژوهشی، با کشت انواع باکتری و تست کارایی در قبال این نوع عوامل حساسیت و بیماری زا، در گواهینامه ای رسمی، خاصیت آنتی باکتریال و ضد بو بودن فرش های فرهی را تائید و سطح کیفی آن را مطلوب ارزیابی کردند.

این گزارش می افزاید: با توجه به بالا رفتن سطح آلودگی و شیوع حساسیت های پوستی، چشمی و تنفسی در ساکنان کلان شهرها، استفاده همه جانبه از راه کارهای خرد و کلان برای پیشگیری از وقوع این قبیل حساسیت ها، بیش از پیش ضروری به نظر می رسد که علاوه بر راهکارهای دولت برای کاهش اثرات آلودگی ها و حساسیت های صنعتی در سراسر کشور، صنایع کوچک و بزرگ خانگی و شهری نیز باید به نوبه خویش، سهم مهمی در ارتقای سطح سلامت در جامعه ایفا کنند.

در مراسم رونمایی از اولین فرش های آنتی باکتریال، ضد بو و لک و با خاصیت خود خاموش شونده، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، برخی معاونان وزارت صنعت، رئیس اتاق اصناف ایران، برخی اعضای هیات مدیره انجمن نساجی ایران و ...؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت را همراهی می کردند.

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات

ارسال نظر جديد ( فقط اعضا )
ورود به حساب کاربري

:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .

:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !

:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !


کد امنيتي بازنگري تصوير
لطفا متن تصوير رو به روي کد امنيتي را در فيلد کد امنيتي وارد نماييد .

logo-samandehi