• خبرنامه

  • جدیدترین اخبار
  • پربازدید ها
  • علمی
  • تغذیه
محمدرضا شجریان با همراهی گروه «شهناز» در قونیه می خواند
+1
1
0

محمدرضا شجریان با همراهی گروه «شهناز» در قونیه می خواند

«محمدرضا شجریان» به همراه گروه شهناز به سرپرستی «مجید درخشانی» چهارم مهر در قونیه به اجرای كنسرت خواهد پرداخت و حالا تمرینات این گروه با همراهی «شجریان» آغاز شده است. این نخستین اجرای این استاد آواز خوان، بعد از چند روز بیماری و بستری شدن در بیمارستان، به حساب می آید و این در حالی است كه او همچنان نتوانسته است بعد از سال ها در ایران – 6 سال-در ایران به اجرای برنامه بپردازد و آن طور كه نزدیكان این آوازخوان می گویند به تمام درخواست های او برای اجرای برنامه در ایران پاسخ منفی داده شده است. 5 out of 5 based on 1 ratings.

محمدرضا شجریان با همراهی گروه «شهناز» در قونیه می خواند

دوشنبه, 23 شهریور 1394 - 01:09 قبل از ظهر - 14 September 2015
:: فرهنگ و هنر
نويسنده : ببین نیوزبدون نظر [ 258 ] بازدید
A-
A+
شناسه خبر : 161لینک خبر : http://www.bebinnews.ir/index/post_161/
محمدرضا شجریان با همراهی گروه «شهناز» در قونیه می خواند

«محمدرضا شجریان» به همراه گروه شهناز به سرپرستی «مجید درخشانی» چهارم مهر در قونیه به اجرای كنسرت خواهد پرداخت و حالا تمرینات این گروه با همراهی «شجریان» آغاز شده است. این نخستین اجرای این استاد آواز خوان، بعد از چند روز بیماری و بستری شدن در بیمارستان، به حساب می آید و این در حالی است كه او همچنان نتوانسته است بعد از سال ها در ایران – 6 سال-در ایران به اجرای برنامه بپردازد و آن طور كه نزدیكان این آوازخوان می گویند به تمام درخواست های او برای اجرای برنامه در ایران پاسخ منفی داده شده است.

ببین نیوز، این برنامه در قالب «فستیوال- موزیك» در قونیه كه به مناسبت تولد «مولانا» به مدت یك هفته در culture park  برگزار می شود، انجام خواهد شد. در سال های گذشته هنرمندانی چون «فاطمه واعظی» - پریسا- مجید خلج، كیهان كلهر و دیگران به اجرای برنامه پرداخته اند.  پیش از این قرار بود، «شجریان» ۱۳ شهریور ماه – چهارم سپتامبر- در سالن «زورلو»ی استانبول به اجرای برنامه بپردازد كه آن كنسرت به دلایلی نامعلوم لغو شد.
 این برنامه كه تحت عنوان تور جهانی «سرگشتگان عشق» انجام می شود.  این كنسرت یک قطعه از ساخته های خود شجریان که روی شعری از «سیمین بهبهانی» با نام «بانگ دهل» اجرا می شود، همچنین بخش اول این برنامه در شور و دشتی از ساخته های «سعید فرج پوری» است و بخش دیگر در راست پنجگاه، افشاری و ماهور از ساخته های درخشانی اجرا خواهد شد.

«صورتگر نقاشم» به همراه یک پیش درآمد و چهارمضراب از دیگر ساخته های درخشانی است که در این کنسرت اجرا خواهد شد. دیگر قطعات این برنامه با آهنگسازی «سعید فرج پوری» و «مجید درخشانی» و با تنظیم «مجید درخشانی» روی اشعاری از حافظ، مولانا، باباطاهر، سایه، سیمین بهبهانی و فریدون مشیری است. در این برنامه، سعید فرج پوری (کمانچه سوپرانو)، نگار خارکن (صراحی سوپرانو)، کاوه معتمدیان (سبو و شهراشوب سوپرانو)، مهرداد ناصحی (دل و دل آلتو و صراحی آلتو)، آتنا اشتیاقی نیا (شهنواز باس)، سپسده خداوردی (شهبانگ)، مجید درخشانی (تار)، رادمان توکلی (ساغر)، رامین صفایی (سنتور سوپرانو)، جمشید صفرزاده (سنتور باس- تندر-)، حسین رضایی نیا (دف و دایره) و حمید قنبری (تنبک) خواهند نواخت. بلیت فروشی این برنامه از روزهای آینده مشخص خواهد شد.

استادِ آوازِ ایرانی دو اثر در دستگاه ِ اصفهان و سه گاه با آهنگسازی «مجید درخشانی» آمادهٔ انتشار دارد که در صورت فراهم شدنِ شرایط و دریافت مجوز آنان را به انتشار درخواهد آورد. موسیقیِ این اجرا ها ضبط شده؛ اما هنوز بخش آواز آن به طورِ کامل انجام نشده است. تعدادی از قطعاتِ این آثار، پیش از این در اجراهای خارج از کشورِ گروه شهناز و محمدرضا شجریان به اجرا درآمده اند.

موسیقی ما

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات

ارسال نظر جديد ( فقط اعضا )
ورود به حساب کاربري

:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .

:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !

:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !


کد امنيتي بازنگري تصوير
لطفا متن تصوير رو به روي کد امنيتي را در فيلد کد امنيتي وارد نماييد .

logo-samandehi