• خبرنامه

  • جدیدترین اخبار
  • پربازدید ها
  • علمی
  • تغذیه
آغاز به کار موتور آمبولانس در شهرهای شلوغ
+1
1
0

آغاز به کار موتور آمبولانس در شهرهای شلوغ

به گزارش ببین نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حاجی آقاجانی در مراسم چهلمین سال تأسیس اورژانس پیش بیمارستانی گفت: اورژانس پیش بیمارستانی ویترین وزارت ب... 5 out of 5 based on 1 ratings.

آغاز به کار موتور آمبولانس در شهرهای شلوغ

پنجشنبه, 26 شهریور 1394 - 07:20 بعد از ظهر - 17 September 2015
:: اجتماعی
نويسنده : ببین نیوزبدون نظر [ 157 ] بازدید
A-
A+
شناسه خبر : 184لینک خبر : http://www.bebinnews.ir/index/post_184/

به گزارش ببین نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حاجی آقاجانی در مراسم چهلمین سال تأسیس اورژانس پیش بیمارستانی گفت: اورژانس پیش بیمارستانی ویترین وزارت بهداشت به شمار می رود و اولین تماس مردم در زمان بروز حادثه با این اورژانس است. لذا اقدامات این اورژانس نگرش مردم به وزارت بهداشت را شکل می دهد و بخش عمده قضاوت مردم در دقایقی شکل می گیرد که این نیروها بر بالین مردم حاضر شوند.

وی افزود: اورژانس پیش بیمارستانی در 2 حوزه شرایط عادی و بحران ها فعالیت دارد و خدمات ارزشمند و رایگانی را به مردم ارائه می دهد.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: اورژانس هوایی با 14 پایگاه راه اندازی شد و در حال حاضر این تعداد به 18 مورد رسیده است و در تلاش هستیم این میزان را تا پایان سال به 21 و در آینده به 44 پایگاه هوایی برسانیم.

آقاجانی با اعلام اینکه امسال 60 درصد حوزه سرزمینی زیر پوشش اورژانس هوایی قرار می گیرد، گفت: نوسازی آمبولانس اورژانسی از اقدامات مورد تأکید وزارت بهداشت بوده و مورد توجه قرار دارد.

وی افزود: 2 هزار آمبولانس در تیپ A,B و کمک دار و دارای مراقبت های ویژه خریداری می شود که در حال حاضر بخشی از این مسئله محقق شده است و تا پایان امسال و ابتدای سال آینده وضعیت آمبولانسی کشور ارتقای جدی می یابد.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به تلاش 2 سال پیاپی نمایندگان مجلس جهت اختصاص بودجه به موضوع آمبولانس و اورژانس گفت: راه اندازی استودیوی اورژانس از دیگر برنامه ها بوده که به دستور وزیر راه اندازی شده استو از ابتدای مهر این استودیو فعالیت مداوم خواهد داشت.

وی در رابطه با پرداخت کارانه و سهیم شدن تکنسین اورژانس از درآمد بیمارستان ها گفت: یکی از دروازه های ورودی بیمارستان اورژانس است و نقش مهمی در گردش بیمارستان دارد لذا باید اورژانس نیز از درآمد بیمارستان ها سهیم باشد.

آقاجانی بیان داشت: ان شاءالله امسال موضوع پرداخت ها با وصول مطالبات از سازمان های بیمه گر منظم تر خواهد شد.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: امیدواریم موضوع رتبه بندی تکنسین های اورژانس امسال به نتیجه برسد چرا که این مسئله در ارتقای وضعیت دوستان در اورژانس مؤثر است.

وی از راه اندازی آمبولانس موتوری در شهرهای شلوغ خبر داد و گفت: تعدادی آمبولانس موتوری به دستور وزیر بهداشت خریداری شده که به زودی شاهد فعالیت آنها در شهرهای شلوغ به ویژه در پیک های ترافیک خواهیم بود.

آقاجانی با اشاره به قرارداد حوزه درمان وزارت بهداشت گفت: برهمین اساس پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت راه اندازی می شود.

به گفته معاون درمان وزارت بهداشت 850 پایگاه پیش بیمارستانی در کشور از برنامه پنجم توسعه عقب هستیم و این زمان رسیدن به بیمار را با تأخیر همراه کرده و حجم کار را افزایش می دهد که امیدوارم با تلاش های انجام گرفته این عقب ماندگی ها رفع شود.

وی افزود: مشکل کمبود نیروی انسانی از بزرگترین مسئله های اورژانس است به طوری که 7 هزار نفر تکنسین اورژانس در پایگاه های موجود کمبود داریم و اگر پایگاه های عقب مانده را نیز که لازم داریم در نظر بگیریم 7 هزار نفر هم باید در آنها مشغول به کار شوند.

آقاجانی خاطرنشان کرد: پرسنل اورژانس بر این اساس دو برابر ساعت مؤظف کار می کنند که هیچ دستگاه دولتی را سراغ ندارم که اینچنین فعالیت داشته باشند وظیفه ما است که برای تأمین نیروی انسانی تلاش کنیم.

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات

ارسال نظر جديد ( فقط اعضا )
ورود به حساب کاربري

:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .

:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !

:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !


کد امنيتي بازنگري تصوير
لطفا متن تصوير رو به روي کد امنيتي را در فيلد کد امنيتي وارد نماييد .

logo-samandehi