• خبرنامه

  • جدیدترین اخبار
  • پربازدید ها
  • علمی
  • تغذیه
چطور والدین موجب اضطراب در یادگیری ریاضیات میشوند
+1
1
0

چطور والدین موجب اضطراب در یادگیری ریاضیات میشوند

ببین نیوز ، یک مطالعه جدید نشان داده است که والدین چگونه میتوانند موجب شوند تا بچه ها در موقع یادگیری درس ریاضیات دچار اضطراب شوند و چگونه موجب میشوند کیفیت آ... 5 out of 5 based on 1 ratings.

چطور والدین موجب اضطراب در یادگیری ریاضیات میشوند

جمعه, 27 شهریور 1394 - 01:58 قبل از ظهر - 18 September 2015
:: اجتماعی
نويسنده : ببین نیوزبدون نظر [ 255 ] بازدید
A-
A+
شناسه خبر : 190لینک خبر : http://www.bebinnews.ir/index/post_190/
چطور والدین موجب اضطراب در یادگیری ریاضیات میشوند

ببین نیوز ، یک مطالعه جدید نشان داده است که والدین چگونه میتوانند موجب شوند تا بچه ها در موقع یادگیری درس ریاضیات دچار اضطراب شوند و چگونه موجب میشوند کیفیت آ...

ببین نیوز، یک مطالعه جدید نشان داده است که والدین چگونه میتوانند موجب شوند تا بچه ها در موقع یادگیری درس ریاضیات دچار اضطراب شوند و چگونه موجب میشوند کیفیت آموزش ریاضیات در کودکانشان کم شود. محققین میگویند نظر والدین راجع به درس ریاضیات میتواند تا حد زیادی بر نگرش کودکانشان راجعه به آن تاثیر بگذارد. اینکه والدین مرتبا در خانه بگویند که ریاضیات آنها را عصبی میکند یا قبلا در دوره تحصیل خوشان آنها با درس ریاضی مشکل داشته اند موجب میشود تا برداشت بچه ها از این شاخه از علم دچار اختلال شده و کارآیی تحصیلی آنها در ریاضیات کاهش پیدا کند.

در مطالعه ای که محققین در دانشگاه شیکاگو انجام داده اند اضطراب ناشی از درس ریاضیات و کارکرد تحصیلی در این درس را در 438 دانش آموز پایه اول و دوم دبستان بررسی کردند و در کنار آن مشخص کردند که والدین این کودکان خود تا چه حد از این درس مضطرب بوده اند و چگونه در یادگیری این درس به کودکان خود کمک میکنند.

مطالعه آنها نشان داد که در کودکانی که والدینشان بیشتر از درس ریاضیات ناراحت بوده اند کارآیی یادگیری این درس کمتر بود و اتفاقا وقتی همین والدین سعی میکنند تا اصول و مفاهیم ریاضی را در خانه به فرزندشان یاد بدهند کمتر موفق بوده و موجب میشوند تا بچه بیشتر در یادگیری ریاضیات دچار مشکل شود. این والدین وقتی بچه ها در حل یک مساله ریاضی اشتباه میکنند و یا آن را از راه دیگری حل میکنند نمیتوانند پاسخ مناسبی به آن داده و مشکل فرزندشان را بیشتر میکنند.

نتایج این تحقیق در مجله Psychological Science منتشر شده است.

محققان میگویند آموزش ریاضیات به کودکان باید به توسط کسی انجام شود که مضطرب نبوده و آرامش خود را حفظ کند و خود، مفاهیم ریاضیات را به درستی یاد گرفته باشد، در مقابل اشتباه محصلین بردبار بوده و قوه ابتکار آنها در حل مسائل را تقویت کند.

دکتر مهرداد منصوری

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات

ارسال نظر جديد ( فقط اعضا )
ورود به حساب کاربري

:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .

:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !

:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !


کد امنيتي بازنگري تصوير
لطفا متن تصوير رو به روي کد امنيتي را در فيلد کد امنيتي وارد نماييد .

logo-samandehi