• خبرنامه

  • جدیدترین اخبار
  • پربازدید ها
  • علمی
  • تغذیه
اضافه وزن خطر تومور مغزی را افزایش می دهد
+1
1
0

اضافه وزن خطر تومور مغزی را افزایش می دهد

در گزارش جدیدی که در مجله نورولوژی منتشر شده است دانشمندان اعلام کردند که چاقی یا اضافه وزن عاملی است که در رشد برخی از انواع تومور مغزی نقش مهمی ایفا می کند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، از بین بردن تومورهای بدخیم مغز در اکثر موارد امری غیر ممکن است. دلایل بسیاری از این تومورها ناشناخته است. محققان آلمانی در تحقیقات خود دو نوع رایج تومور مغزی در بزرگسالان را مورد بررسی و مطالعه قرار دادند: گلیوما و منینگیوما. گلیوما یکی ازتومورهای اولیه سیستم عصبی مرکزی است که در نخاع یا مغز بروز می کند و منشا تومور از سلول های یاخته گلیال است. شایعترین محل تومور گلیوما مغز است. ۳۳ درصد کل تومورهای مغزی از نوع گلیوما است و منینگیوما نیز توموری است كه در غشا اطراف مغز یا نخاع شكل می گیرد و در بر دارنده ۳۰ درصد تومورهایی است که در مغز ایجاد می شوند. براساس تحقیقات محققان آلمانی مشخص شد که بروز تومور منینگیوما در افرادی که اضافه وزن دارند به مراتب بیشتر است. افرادی که شاخص توده بدن آن ها ۲۵ تا ۲۹.۹ است ۲۱ درصد و آنهایی که شاخص توده بدن آنها ۳۰ به بالا است ۵۴ درصد بیشتر احتمال دارد که گرفتار این تومور مغزی شوند. علاوه بر این، فعالیت فیزیکی عاملی است که منجر به کاهش خطر بروز تومور منینگیوما می گردد. در واقع افرادی که از لحاظ فیزیکی فعالترند، ۲۷% کمتر از افرادی که بی تحرکند تومور را در خود بروز می دهند. سلامت نیوز: اضافه وزن خطر تومور مغزی را افزایش می دهد 5 out of 5 based on 1 ratings.

اضافه وزن خطر تومور مغزی را افزایش می دهد

دوشنبه, 30 شهریور 1394 - 01:05 بعد از ظهر - 21 September 2015
:: سلامت
:: تغذیه
نويسنده : ببین نیوزبدون نظر [ 225 ] بازدید
A-
A+
شناسه خبر : 195لینک خبر : http://www.bebinnews.ir/index/post_195/

به گزارش ببین نیوز به نقل از مهر، از بین بردن تومورهای بدخیم مغز در اکثر موارد امری غیر ممکن است. دلایل بسیاری از این تومورها ناشناخته است. 

محققان آلمانی در تحقیقات خود دو نوع رایج تومور مغزی در بزرگسالان را مورد بررسی و مطالعه قرار دادند: گلیوما و منینگیوما.

گلیوما یکی ازتومورهای اولیه سیستم عصبی مرکزی است که در نخاع یا مغز بروز می کند و منشا تومور از سلول های یاخته گلیال است. شایعترین محل تومور گلیوما مغز است.

۳۳ درصد کل تومورهای مغزی از نوع گلیوما است و منینگیوما نیز توموری است كه در غشا اطراف مغز یا نخاع شكل می گیرد و در بر دارنده ۳۰ درصد تومورهایی است که در مغز ایجاد می شوند.

براساس تحقیقات محققان آلمانی مشخص شد که بروز تومور منینگیوما در افرادی که اضافه وزن دارند به مراتب بیشتر است. افرادی که شاخص توده بدن آن ها ۲۵ تا ۲۹.۹ است ۲۱ درصد و آنهایی که شاخص توده بدن آنها ۳۰ به بالا است ۵۴ درصد بیشتر احتمال دارد که گرفتار این تومور مغزی شوند.

علاوه بر این، فعالیت فیزیکی عاملی است که منجر به کاهش خطر بروز تومور منینگیوما می گردد. در واقع افرادی که از لحاظ فیزیکی فعالترند، ۲۷% کمتر از افرادی که بی تحرکند تومور را در خود بروز می دهند.

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات

ارسال نظر جديد ( فقط اعضا )
ورود به حساب کاربري

:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .

:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !

:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !


کد امنيتي بازنگري تصوير
لطفا متن تصوير رو به روي کد امنيتي را در فيلد کد امنيتي وارد نماييد .

logo-samandehi