• خبرنامه

  • جدیدترین اخبار
  • پربازدید ها
  • علمی
  • تغذیه
مبتلایان به پارکینسون از بی تحرکی بپرهیزند
+1
1
0

مبتلایان به پارکینسون از بی تحرکی بپرهیزند

طبق یافته اخیر دانشمندان، بیماران مبتلا به پارکینسون می توانند با انجام فعالیت های منظم و سبک از نشانه های بیماری خود بکاهند. 5 out of 5 based on 1 ratings.

مبتلایان به پارکینسون از بی تحرکی بپرهیزند

دوشنبه, 30 شهریور 1394 - 01:25 بعد از ظهر - 21 September 2015
:: سلامت
نويسنده : ببین نیوزبدون نظر [ 246 ] بازدید
A-
A+
شناسه خبر : 197لینک خبر : http://www.bebinnews.ir/index/post_197/
مبتلایان به پارکینسون از بی تحرکی بپرهیزند

طبق یافته اخیر دانشمندان، بیماران مبتلا به پارکینسون می توانند با انجام فعالیت های منظم و سبک از نشانه های بیماری خود بکاهند.

به گزارش ببین نیوز به نقل از مهر، تحقیقاتی که به تازگی توسط محققان دانشگاه میشیگان انجام شد حاکی از این است افرادی که به بیماری پارکینسون مبتلا هستند معمولا برای کاهش علائم بیماری خود به کارهایی نظیر شستن ظرف ها و لباس ها یا قدم زدن در اطراف خانه روی می آورند.

«نیکولاس بونن»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره بیان کرد که بیماران مبتلا به پارکینسون اغلب به دلیل عدم تعادل و ترس از زمین خوردن یک جا نشین می شوند.

زمانی که بیماران احساس عدم تعادل و بی ثباتی بکنند ممکن است از زمین خوردن بترسند و انجام کارهایشان را متوقف کنند. این تیم تحقیقاتی بررسی کرد که آیا شرکت در فعالیت های ورزشی مانند شنا و ایروبیک می تواند نشانه های بیماری افراد مبتلا به پارکینسون را کم کند یا خیر.

او در این باره بیان کرد: «چیزی که ما به آن دست یافتیم فقط درباره ورزش کردن نبود بلکه شامل فعالیت های روزمره ای می شد که علائم این بیماری را کنترل می کرد. نشستن در یک جا برای هر شخصی مضر است اما ضرر این گونه کم تحرکی ها برای بیماران مبتلا به پارکینسون بسیار بیشتر است.»

محققان برای انجام این تحقیق  در طول چهار هفته به بررسی رابطه میان مدت زمان فعالیت های ورزشی و غیر ورزشی و شدت علائم بیماری 48 بیمار مبتلا به پارکینسون پرداختند. محققان برای اندازه گیری میزان دوپامین موجود در مغز این بیماران از تصویربرداری PET استفاده کردند. همچنین برای کسب اطلاعات درباره میزان فعالیت فیزیکی این بیماران از پرسشنامه هایی استفاده نمودند.

در پایان این فرایند آنها به این نتیجه رسیدند که فعالیت های بدنی غیر ورزشی با کاهش علائم بیماری پارکینسون در ارتباط است. اگر چه کمبود دوپامین مهم ترین عامل بیماری پارکینسون محسوب می شود اما محققان با انجام این تحقیق به این نتیجه رسیدند که فعالیت های غیر ورزشی می تواند مهارت های حرکتی بیماران پارکینسون را حفظ کند و این نتیجه به شدت بیماری پارکینسون مرتبط نیست.

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات

ارسال نظر جديد ( فقط اعضا )
ورود به حساب کاربري

:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .

:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !

:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !


کد امنيتي بازنگري تصوير
لطفا متن تصوير رو به روي کد امنيتي را در فيلد کد امنيتي وارد نماييد .

logo-samandehi