• خبرنامه

  • جدیدترین اخبار
  • پربازدید ها
  • علمی
  • تغذیه
دانشمندان در پی درمان نابینایی
+1
1
0

دانشمندان در پی درمان نابینایی

ببین نیوز ،  در پی موفقیت یک پروتئین جلبکی برای درمان نابینایی در موش ها، دانشمندان دانشگاه ایالتی وین اکنون توانسته اند مجوز کارآزمایی بالینی این رویکرد... 5 out of 5 based on 1 ratings.

دانشمندان در پی درمان نابینایی

شنبه, 4 مهر 1394 - 02:34 قبل از ظهر - 26 September 2015
:: سلامت
نويسنده : ببین نیوزبدون نظر [ 247 ] بازدید
A-
A+
شناسه خبر : 212لینک خبر : http://www.bebinnews.ir/index/post_212/
دانشمندان در پی درمان نابینایی

ببین نیوز ،  در پی موفقیت یک پروتئین جلبکی برای درمان نابینایی در موش ها، دانشمندان دانشگاه ایالتی وین اکنون توانسته اند مجوز کارآزمایی بالینی این رویکرد...

ببین نیوز، در پی موفقیت یک پروتئین جلبکی برای درمان نابینایی در موش ها، دانشمندان دانشگاه ایالتی وین اکنون توانسته اند مجوز کارآزمایی بالینی این رویکرد انقلابی را بر روی انسان ها دریافت کنند.
وقتی که دکتر ژو هوآ پان، از دانشگاه ایالتی وین در سال 2006، پروتئین حساس به نور جلبک سبز را در یک موش کور قرار داد، از ترمیم تقریبا بلافاصله قدرت بینایی این موش شگفت زده شد. این پروتئین اکنون موضوع مجموعه ای از آزمایشات انسانی قریب الوقوع با هدف آشکارسازی درمانی بالقوه برای نابینایی انسان شده است.

انتظار می رود شرکت RetroSense Therapeutics که تحقیقات دکتر ژو هوآ پان را گرفته و به تازگی موفق به کسب تائیدیه سازمان غذا و داروی آمریکا برای اجرای کارآزمایی های انسانی شده، آزمایش این پروتئین را تا پایان سال بر روی 15 بیمار آغاز کند.

پروتئین channelrhodopsin-2 نظیر همان پروتئین سوئیچ جادویی است که در حال حاضر برای توانایی اش در تبدیل یک موش آرام به یک موش تهاجمی، خاتمه دادن به رفتار وسواسی و القای خاطرات نادرست به موش های از همه جا بی خبر، به این نام مشهور است.

این پروتئین با استفاده از ژن درمانی به طور مستقیم در شبکیه چشم قرار داده می شود و سیستم میله و مخروط چشم را به طور کامل کنار زده و به سلول های گانگلیونی چشم توانایی احساس نور را به تنهایی می دهد. اگرچه برخی از سطوح کور رنگی حتی ممکن است با اجرای موفقیت آمیز این کارآزمایی های انسانی آینده نیز باقی بمانند، برخی از محققان بر این باورند که مغز انسان توانایی تنظیمات را به منظور مقابله با از دست دادن رنگ دارد.

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات

ارسال نظر جديد ( فقط اعضا )
ورود به حساب کاربري

:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .

:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !

:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !


کد امنيتي بازنگري تصوير
لطفا متن تصوير رو به روي کد امنيتي را در فيلد کد امنيتي وارد نماييد .

logo-samandehi