• خبرنامه

  • جدیدترین اخبار
  • پربازدید ها
  • علمی
  • تغذیه
کدام کشورها بیشترین درخت را دارند؟
0
0
0

کدام کشورها بیشترین درخت را دارند؟

شنبه, 4 مهر 1394 - 03:23 قبل از ظهر - 26 September 2015
:: اجتماعی
نويسنده : ببین نیوزبدون نظر [ 268 ] بازدید
A-
A+
شناسه خبر : 220لینک خبر : http://www.bebinnews.ir/index/post_220/
کدام کشورها بیشترین درخت را دارند؟

طبق آخرین بررسی ها، بیش از سه تریلیون اصله درخت در جهان وجود دارد هر چند از آغاز تمدن و شهرنشینی بشر تعداد آنها تا 47 درصد کاهش پیدا کرده است.

به گزارش ببین نیوز به نقل از ایسنا، در این خصوص بررسی های آماری فوق اخیرا این پرسش مطرح شده که چگونه این تعداد درخت شمارش شده و در کدام نواحی و مناطق وجود دارند؟

کارشناسان آنچه را که منابع درختی نامیده می شود بر اساس تخمین تعداد درختان هر کشور و مطابق با فاکتورهای مختلف از جمله وسعت سرزمینی و جمعیت آن کشور برآورد می کنند. کشور پیشرو در جهان به لحاظ داران بودن تعداد درختان، روسیه با 642 میلیارد اصله درخت است. رتبه دوم به کانادا با 318 میلیارد درخت و رتبه سوم به برزیل با 302 میلیارد اصله درخت اختصاص دارد. همچنین آمریکا با دارا بودن 228 میلیارد درخت در رتبه چهارم قرار گرفته است.

کشورهای دیگری که به لحاظ دارا بودن تعداد قابل توجهی درخت شناخته شده هستند می توان به چین، جمهوری دموکراتیک کنگو، اندونزی و استرالیا اشاره کرد.

وجود تعداد چشمگیری درخت در هر کشور فوائد بی شماری برای آن به همراه دارد. درختان آب را تصفیه می کنند، با آلودگی هوا مقابله کرده و مقدار قابل توجهی از کربن را به دام می اندازند که در غیر این صورت این کربن در اتمسفر ماندگار می شود. همچنین درختان به بهبود وضعیت سلامت روان و جسم بشر هم کمک می کنند.

«کلارا رووه»، یکی از نویسندگان این مطالعه و فارغ التحصیل دانشکده مطالعات جنگلداری و محیط زیست دانشگاه ییل، گفت: بشر به طور ذاتی درختان را ارزشمند می داند و مردم تمام جهان در مورد منابع جنگلی کشورهایشان نگران هستند.

بررسی ها حاکی از آن است که کشورهای بزرگتر با گستره سرزمینی بیشتر اغلب بیشترین تعداد درختان را دارا هستند. به همین دلیل کارشناسان محیط زیست به دنبال آن هستند دریابند که آیا ارزشمندتر است که تراکم درختی اندازه گیری شود مبنی بر اینکه بیشترین درختان در هر کیلومتر مربع در نظر گرفته می شوند. با این اندازه گیری کشورهای صحرایی کم ترین تراکم درختان را دارا هستند.

کارشناسان همچنین تعداد درختان را به ازای هر فرد در نظر گرفته و دریافتند کشورهای شمالی همچون روسیه و کانادا به لحاظ دارا بودن درخت غنی بوده در حالیکه کشورهای صحرایی کمبود دارند. اگرچه اینطور بیان می شود که کشورهای ثروتمند تر اغلب از تعداد درخت بیشتری برخوردارند، برخی از کارشناسان با این نظر مخالف هستند.

به گزارش سایت محیط زیستی Mnn، کارشناسان معتقدند هیچ رابطه ای بین وضعیت اقتصادی و تعداد درختان وجود ندارد. همچنین به گفته کارشناسان، دانستن و توجه کردن به اهمیت و ارزش درختان می تواند نقطه شروع خوبی برای بهبود و ارتقای مجموع وضعیت این جانداران ارزشمند بر روی زمین باشد.

برچسب ها :

کشورها

درخت

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات

ارسال نظر جديد ( فقط اعضا )
ورود به حساب کاربري

:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .

:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !

:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !


کد امنيتي بازنگري تصوير
لطفا متن تصوير رو به روي کد امنيتي را در فيلد کد امنيتي وارد نماييد .

logo-samandehi