• خبرنامه

  • جدیدترین اخبار
  • پربازدید ها
  • علمی
  • تغذیه
پوست های تیره را `پیلینگ` نکنید!
+1
1
0

پوست های تیره را `پیلینگ` نکنید!

یک متخصص پوست گفت: پوست های سفید برای انجام پیلینگ خوب هستند، اما در پیلینگ پوست های گندمی و تیره تر ریسک بروز عوارض بیشتر است. 5 out of 5 based on 1 ratings.

پوست های تیره را `پیلینگ` نکنید!

جمعه, 24 مهر 1394 - 08:18 بعد از ظهر - 16 October 2015
:: سلامت
نويسنده : ببین نیوزبدون نظر [ 239 ] بازدید
A-
A+
شناسه خبر : 272لینک خبر : http://www.bebinnews.ir/index/post_272/
پوست های تیره را `پیلینگ` نکنید!

یک متخصص پوست گفت: پوست های سفید برای انجام پیلینگ خوب هستند، اما در پیلینگ پوست های گندمی و تیره تر ریسک بروز عوارض بیشتر است.

به گزارش ببین نیوز به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرضا عرفانی با اشاره به اینکه متخصصان پوست و مو از روش پیلینگ برای درمان مشکلات پوستی بیماران استفاده می کنند، اظهار کرد: جای جوش ها، لک ها، جوان سازی پوست و از بین بردن چین و چروک های سطحی از جمله کاربردهای روش لایه برداری یا پیلینگ است.

وی با بیان اینکه پیلینگ یک نوع لایه برداری پوست است که با استفاده از مواد شیمیایی با درجات اسیدی مختلف جهت بازسازی و جوان سازی پوست استفاده می شود، افزود: با از بین رفتن سلول های سطحی پوست، سلول های مرده پوست جایگزین می شوند و اصلی ترین مراقبت پوست پس از انجام پیلینگ این است که فرد نباید در برابر نور آفتاب قرار گیرد.

این متخصص با بیان اینکه لایه های نو پوست پس از پیلینگ در حال رشد هستند ،در نتیجه با قرار گرفتن در معرض آفتاب، پوست تیره یا لکه دار می شود، تصریح کرد: پوست های سفید برای انجام پیلینگ خوب هستند، اما در پیلینگ پوست های گندمی و تیره تر ریسک بروز عوارض بیشتر است.

عرفانی ادامه داد: پیلینگ به سه دسته سطحی، متوسط و عمقی تقسیم می شود؛ در موارد عمقی برای درمان جای جوش ها و اسکارها و موارد سطحی آن برای روشن تر شدن و جوان تر شدن پوست به کار می رود.

وی خاطر نشان کرد: در پیلینگ باید مراقبت چشم ها بود. در عین حال تمام افراد مورد مناسبی برای انجام پیلینگ نیستند. پیلینگ، پوست های تیره را تیره تر می کند، بنابراین این افراد در صورت انجام پیلینگ باید مراقبت های بعد از پیلینگ و استفاده از داروهای ترمیمی را مورد توجه قرار دهند.

عرفانی اضافه کرد: در صورتی که پیلینگ سطحی باشد هر یک ماه یکبار انجام می شود و در صورتی که عمقی باشد هر سه ماه یا یک سال یکبار انجام می شود و پیلینگ عمقی بیش از دو بار در سال انجام نمی شود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه پزشکان عمومی بدون تجربه و شناخت از شرایط بیمار این کار را انجام می دهند، خاطر نشان کرد: پیلینگ پوست توسط آرایشگرها و پزشکان عمومی نیز انجام می شود و در حالی که آن ها دقتی به انتخاب افراد برای انجام پیلینگ ندارند.

این متخصص پوست با تاکید بر اینکه بسیاری از عوارض پیلینگ قابل برگشت نیست، گفت: این تصور که پوست های تیره با پیلینگ کردن روشن می شود، اشتباه است؛ زیرا این پوست فرد است که دچار آسیب می شود.

برچسب ها :

پوست

پیلینگ

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات

ارسال نظر جديد ( فقط اعضا )
ورود به حساب کاربري

:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .

:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !

:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !


کد امنيتي بازنگري تصوير
لطفا متن تصوير رو به روي کد امنيتي را در فيلد کد امنيتي وارد نماييد .

logo-samandehi