• خبرنامه

  • جدیدترین اخبار
  • پربازدید ها
  • علمی
  • تغذیه
فواید ورزش صبحگاهی کدام است؟
+1
1
0

فواید ورزش صبحگاهی کدام است؟

ببین نیوز ، با تمام درگیری ها و مشغله این روزهای ما، پیدا کردن زمانی مناسب برای ورزش کردن، کار بسیار دشواری است. اما ورزش صبحگاهی راهی شگفت انگیز برای کسب فوا... 5 out of 5 based on 1 ratings.

فواید ورزش صبحگاهی کدام است؟

جمعه, 24 مهر 1394 - 08:32 بعد از ظهر - 16 October 2015
:: سلامت
نويسنده : ببین نیوزبدون نظر [ 327 ] بازدید
A-
A+
شناسه خبر : 274لینک خبر : http://www.bebinnews.ir/index/post_274/
فواید ورزش صبحگاهی کدام است؟

ببین نیوز ، با تمام درگیری ها و مشغله این روزهای ما، پیدا کردن زمانی مناسب برای ورزش کردن، کار بسیار دشواری است. اما ورزش صبحگاهی راهی شگفت انگیز برای کسب فوا...

ببین نیوز، با تمام درگیری ها و مشغله این روزهای ما، پیدا کردن زمانی مناسب برای ورزش کردن، کار بسیار دشواری است. اما ورزش صبحگاهی راهی شگفت انگیز برای کسب فواید بسیار همراه با داشتن اندامی موزون است.

۱. نتایج طولانی مدت بهتر

تحقیقات نشان می دهد کسانی که صبح زود ورزش می کنند، وزرشکارانی استوارتر نسبت به کسانی که دیرتر ورزش می کنند هستند. بدن ما عاشق یک روال ثابت است. اگر خودتان را مجبور کنید که با صدای زنگ ساعتتان بیدار شوید، بدنتان از شما ممنون خواهد بود و در جواب این سحرخیزیتان، شما را سرحال نگاه خواهد داشت.


۲. کمتر با برنامه روزانه تان تداخل دارد

چندبار تصمیم گرفته اید بعد از کار ورزش کنید، ولی کار دیگری پیش آمده یا به خاطر خستگی بی خیال شده اید؟ با سحرخیزی، کارهای روزمره و تفریحاتتان کمتر با برنامه ورزشی تان تداخل پیدا خواهد کرد و به راحتی می توانید به کارهای منزل یا خارج خانه رسیدگی کنید. به جای اینکه ذهنتان را درگیر کارهای دیگر کرده و برنامه ورزشی را فراموش کنید، برنامه ریزی کنید تا ورزش تان را اول انجام داده تا همواره خوش اندام بمانید.


۳. بهبود بهره وری

ورزش کردن، بهره وری را افزایش داده و اندورفین را در کل بدن منتشر می کند. همین امر باعث می شود سرحال تر باشید و با انرژی بیشتر به کارهای روزمره رسیدگی کنید. چهار تا ده ساعت بعد از ورزش، ذهنتان بسیار آماده تر از روزهای دیگر خواهد بود.


۴. افزایش سوخت و ساز

یکی از مزایای ورزش صبحگاهی این است که بعد از تمرین بدنتان همچنان در حال سوخت و ساز است و در طول روز نیز کالُری خواهید سوزاند. می توانید به جای خوابیدن، صبح را ورزش کرده تا در هنگام خوردن هم کالُری بسوزانید. زمانی که سوخت و سازتان را بالا نگاه می دارید، در تمام طول روز بدنتان در حال سوزاندن کالُری است.


۵. خواب بهتر

تحقیقات نشان می دهد زنان و مردانی که صبح زود بیدار شده و ورزش می کنند بهتر از کسانی که بعد از ظهر تمرین می کنند، می خوابند. از آنجایی که ورزش بدن را تحریک می کند، وقتی شب ورزش می کنید، سخت تر به آرامش می رسید و خواب آرام و راحتی نمی توانید داشته باشید.


۶. رژیم بهتر

زمانی که اولین برنامه روزتان را ورزش قرار می دهید، رژیم غذاییتان نیز تغییر خواهد کرد. از اینکه صبح زود بیدار می شوید و کالُری می سوزانید به خودتان می بالید، پس چرا با یک وعده غذایی نامناسب همه زحماتتان را به باد دهید؟ به جای این، انتخاب درستی را پیش خواهید گرفت و غذاهای سالم را برای کسب انرژی بیشتر و فواید بیشتر انتخاب خواهید کرد.

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات

ارسال نظر جديد ( فقط اعضا )
ورود به حساب کاربري

:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .

:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !

:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !


کد امنيتي بازنگري تصوير
لطفا متن تصوير رو به روي کد امنيتي را در فيلد کد امنيتي وارد نماييد .

logo-samandehi