• خبرنامه

  • جدیدترین اخبار
  • پربازدید ها
  • علمی
  • تغذیه
چگونه پس از ورزش خسته نشویم؟
+1
1
0

چگونه پس از ورزش خسته نشویم؟

ببین نیوز ، یکی از مزایای ورزش منظم این است که قلب شما تحریک می شود، ریه ها بهتر کار می کنند، و در نتیجه بیشتر انرژی می سوزانید. دن فالکنبرگ، مربی فیتنس می گو... 5 out of 5 based on 1 ratings.

چگونه پس از ورزش خسته نشویم؟

جمعه, 24 مهر 1394 - 09:05 بعد از ظهر - 16 October 2015
:: دانستنی ها
نويسنده : ببین نیوزبدون نظر [ 267 ] بازدید
A-
A+
شناسه خبر : 276لینک خبر : http://www.bebinnews.ir/index/post_276/
چگونه پس از ورزش خسته نشویم؟

ببین نیوز ، یکی از مزایای ورزش منظم این است که قلب شما تحریک می شود، ریه ها بهتر کار می کنند، و در نتیجه بیشتر انرژی می سوزانید. دن فالکنبرگ، مربی فیتنس می گو...

ببین نیوز، یکی از مزایای ورزش منظم این است که قلب شما تحریک می شود، ریه ها بهتر کار می کنند، و در نتیجه بیشتر انرژی می سوزانید. دن فالکنبرگ، مربی فیتنس می گوید احساس خستگی پس از ورزش کاملا طبیعی است. او تاکید می کند اما اینکه پس از ورزش تمام روز را خسته باشید نه تنها طبیعی نیست بلکه خطرناک هم هست!

اگر شما همیشه احساس خستگی دارید، در طول روز به خواب عمیق فرو می روید، یا اینکه خلق و خویتان دچار نوسان می گردد، روال تمریناتتان را دوباره ارزیابی کنید و قدم هایی را بردارید تا از خستگی جلوگیری کنید.

۱. حدود ۲ ساعت پیش از تمرین دو لیوان آب بنوشید، در حین تمرین هر ۱۵ دقیقه یک لیوان آب بنوشید، و پس از تمرین هم به ازای هر نیم کیلو وزنی که در هنگام تمرین از دست داده اید ۲ لیوان آب بنوشید. اگر شما بیشتر از یک ساعت ورزش کرده، یا اینکه در آب و هوای گرم خیلی تعریق کرده اید، در حین و پس از ورزش به جای آب، نوشیدنی های ورزشی بنوشید، با اینکار الکترولیت های از دست رفته تان تامین خواهند شد. سعی کنید تا بدنتان همیشه هیدراته بماند، چرا که بی آبی می تواند سر آغاز خستگی باشد.

۲. تقریباً ۲ ساعت پیش از تمرینتان یک وعده ی غذایی کوچک که حاوی کربوهیدرات باشد بخورید تا گلوکز بدن شما که در حین تمرین بعنوان منبع انرژی استفاده می شود را تامین کند. همچنین ۳۰ دقیقه پس از تمرین هم یک وعده ی غذایی دیگر حاوی کربوهیدرات مصرف کنید تا دوباره مخازن گلوکز بدنتان پر شود تا از خستگی جلوگیری شود.

۳. بین هر جلسه تمرین، یک روز استراحت داشته باشید تا عضلاتتان بتوانند خود را ترمیم کنند و نسوزند. خوابتان را در روز برنامه ریزی کنید تا بتوانید طبق توصیه ی بنیاد ملی خواب، در هر شب بین هفت تا نه ساعت بخوابید.

۴. یک روال تمرینی داشته باشید تا بتوانید در مدت زمانی طولانی به مرور آنرا اجرا کنید. سعی کنید تا خیلی زود یا بیش از اندازه در برنامه پیشرفت نکنید، چرا که خطر خستگی یا سوختن عضلاتتان افزایش پیدا می کند. از روال تمرینی که بیش از اندازه شدید هستند نیز دوری کنید.

برچسب ها :

ورزش

خسته

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات

ارسال نظر جديد ( فقط اعضا )
ورود به حساب کاربري

:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .

:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !

:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !


کد امنيتي بازنگري تصوير
لطفا متن تصوير رو به روي کد امنيتي را در فيلد کد امنيتي وارد نماييد .

logo-samandehi