• خبرنامه

  • جدیدترین اخبار
  • پربازدید ها
  • علمی
  • تغذیه
0
0
0

عفونت های کودکی عامل بروز حملات قلبی در بزرگسالی

جمعه, 1 آبان 1394 - 01:28 قبل از ظهر - 23 October 2015
:: سلامت
  • BebinNews.ir
  • »
  • سلامت
  • »
  • عفونت های کودکی عامل بروز حملات قلبی در بزرگسالی

نويسنده : ببین نیوزبدون نظر [ 255 ] بازدید
A-
A+
شناسه خبر : 330لینک خبر : http://www.bebinnews.ir/index/post_330/

بیماری های قلبی - عروقی عامل اصلی مرگ انسان ها در سراسر جهان محسوب می شوند. برای نمونه محققان اندونزیایی دریافتند که ۳۱.۹ درصد از کل مرگ و میر انسان ها در این کشور به علت بیماری های قلبی - عروقی رخ می دهد.

«آندریانی کانیتها»، در توضیحات خود در مورد عوامل خطر بیماری های قلبی - عروقی می گوید: «عوامل خطر بیماری های قلبی – عروقی در جنوب شرق آسیا به ویژه در بین جوانان به سرعت در حال افزایش است. قابل توجه است که بیشتر بیماران قلبی – عروقی در اندونزی زیر ۵۶ سال سن دارند.»

محققان این کشور با مطرح ساختن این پرسش که چرا شیوع این عارضه در جوانان در حال افزایش است و چه عامل و شرایطی در این افزایش نقش تعیین کننده ای دارد، به تحقیق و بررسی گسترده در این رابطه پرداختند.

آندریانی کانیتها در ادامه توضیحاتش عنوان می کند که بیماری های عفونی مانند تب حصبه، سرخک، آبله مرغان، برونشیت، سل و تب دنگو در بین کودکان اندونزیایی رایج است. پژوهشگران با توجه به این داده ها این فرضیه را که عفونت های دوران کودکی و نوجوانی ممکن است بر عروق افراد تاثیرگذار باشد و باعث ایجاد علائم تصلب شریان شود، مطرح کردند. لازم به ذکر است که  تصلب شریان خود عاملی برای ایجاد سندرم حاد کرونر زودهنگام و یا حملات قلبی است.

او در ادامه می افزاید: «در توضیح ایجاد این مساله می توان گفت که عفونت آغازگر التهاب مزمن و تصلب شریان در رگ هاست. این مساله می تواند به این معنا باشد که عفونت باعث تغییر عوامل خطر بیماری های قلبی - عروقی شده و در نهایت به سندروم حاد کرونر یا حملات قلبی منجر می شود.»

محققان این تیم پژوهشی از یافته های تحقیقات خود نتیجه گرفتند که ممکن است این مساله در سایر کشورهای جنوب شرق آسیا که در آنها بیماری های عفونی هنور رایج است صادق باشد. بر اساس گزارش های محققان، به نظر می رسد که ابتلا به عفونت در اوایل زندگی می تواند عامل ایجاد سندرم حاد کرونر یا حملات قلبی زودهنگام باشد که هنوز نسبتا ناشناخته مانده است.

مهر

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات

ارسال نظر جديد ( فقط اعضا )
ورود به حساب کاربري

:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .

:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !

:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !


کد امنيتي بازنگري تصوير
لطفا متن تصوير رو به روي کد امنيتي را در فيلد کد امنيتي وارد نماييد .

logo-samandehi