• خبرنامه

  • جدیدترین اخبار
  • پربازدید ها
  • علمی
  • تغذیه
نرخ سود سپرده های میلیاردی چقدر است؟
+1
1
0

نرخ سود سپرده های میلیاردی چقدر است؟

در طول پنج سال نرخ سودبين بانكي از 14 به 28 درصد افزايش يافت. سال 1389 ميانگين نرخ سود بين بانكي 14درصد محاسبه شده و به مرور در سال هاي پس از آن اين نرخ افزاي... 5 out of 5 based on 1 ratings.

نرخ سود سپرده های میلیاردی چقدر است؟

شنبه, 27 تیر 1394 - 01:15 بعد از ظهر - 18 July 2015
:: اقتصادی
نويسنده : ببین نیوزبدون نظر [ 300 ] بازدید
A-
A+
شناسه خبر : 35لینک خبر : http://www.bebinnews.ir/index/post_35/

در طول پنج سال نرخ سودبين بانكي از 14 به 28 درصد افزايش يافت. سال 1389 ميانگين نرخ سود بين بانكي 14درصد محاسبه شده و به مرور در سال هاي پس از آن اين نرخ افزايش يافته و در سال1393 به 28 درصد رسيده است.

به گزارش ببین نیوز و به نقل از تابناک، در طول اين سال ها كه نرخ هايبهره در بازار بين بانكي 14 واحد درصد افزايش يافته، نرخ سود سپرده ها از حدود14 درصد در سپرده هاي يكساله به 22 درصد در سال 1393 رسيده است.

مقايسه اين دو نرخ نشانمي دهد بانك ها در طول مدتي كه نرخ سود سپرده شان 22 درصد بوده، در بازار بينبانكي دستكم پنج واحد درصد بيشتر سود پرداخت كرده اند.

اين اضافه پرداخت را بانك هادر بخش دريافت سود تسهيلات سعي كردند جبران كنند؛ به اين ترتيب كه به رغم تعيين نرخسود مبادله اي در رديف سود هاي تعيين شده براي سپرده ها اما بانك ها در قالب پرداختتسهيلات مشاركتي دريافت سودهايي بالاي 28 درصد را در دستور كار قرار دادند.

به علاوه، نبايد فراموشكرد اعداد و ارقامي كه در گزارش هاي رسمي بانك مركزي به عنوان نرخ سود بانكيانعكاس مي يابد، بيانگر نرخ سود رسمي است و آنچه به طور غيررسمي شنيده مي شود، ازتوافق برخي بانك ها با سپرده گذاران عمده براي پرداخت نرخ هايي به مراتب بالاتر ازنرخ هاي مزبور حكايت دارد.

به عنوان مثال، برخي بانك هادر مورد سپرده هاي يكساله با مبلغ بيش از 100 ميليارد ريال نرخ هاي 26 تا 28 درصدرا نيز پرداخت كرده اند. اين ارقام در مورد برخي بانك ها و موسسات كه به كمبودنقدينگي مواجه هستند، حتي به بیش از 30 درصد هم رسيده است.

مرتبط با موضوع
ارسال نظر جديد ( فقط اعضا )
ورود به حساب کاربري

:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .

:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !

:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !


کد امنيتي بازنگري تصوير
لطفا متن تصوير رو به روي کد امنيتي را در فيلد کد امنيتي وارد نماييد .
logo-samandehi