• خبرنامه

  • جدیدترین اخبار
  • پربازدید ها
  • علمی
  • تغذیه
نشانه های بروز سکته مغزی
0
0
0

نشانه های بروز سکته مغزی

شنبه, 28 آذر 1394 - 05:10 قبل از ظهر - 19 December 2015
:: سلامت
نويسنده : ببین نیوزبدون نظر [ 251 ] بازدید
A-
A+
شناسه خبر : 392لینک خبر : http://www.bebinnews.ir/index/post_392/
نشانه های بروز سکته مغزی

رئیس انجمن سکته مغزی ایران سه نشانه مهم سکته مغزی را نام برد و گفت: مردم در صورت مشاهده این سه نشانه هر چه سریع تر بیمار را به مراکز درمانی منتقل کنند، چرا که درمان در سه ساعت اول بسیار ممکن و موثر است.


ببین نیوز، بابک زمانی در حاشیه سومین همایش ملی تصلب شرایین، علت بیشتر سکته های مغزی را کارکرد نامنظم قلب و گرفتگی عروق عنوان کرد.

وی گفت: 40 درصد سکته های مغزی به علت بیماری های قلبی است که در صدر آن می توان کارکرد نامنظم قلب را نام برد و همچنین دومین علت را نیز گرفتگی عروق و درگیری عروق بزرگ گردن و مغز و انسداد مویرگ ها باید دانست.

رئیس انجمن سکته مغزی ایران پاره شدن جداره عروق گردن و مغز را که دارای سه لایه هستند، یکی از علل بروز سکته مغزی دانست و گفت: از سال 1999 تا 2015 آمار مرگ بر اثر سکته مغزی در کشوری مانند آمریکا از 100 در هزار نفر که نزدیک صفر در هزار نفر رسیده است و این نشان می دهد که با کار کردن مناسب و درمان های به موقع ما نیز می توانیم مرگ بر اثر سکته مغزی را نزدیک صفر برسانیم.

زمانی با تأکید بر اینکه این کاهش به هیچ وجه مرتبط با دستگاه های پیشرفته برای باز کردن عروق نیست، گفت: آنها به موضوع کلی نگاه کرده و تمام جوانب را مد نظر قرار دادند و اقدامات پیشگیری را جدی گرفتند، همچنین به مردم فهمانده اند که درمان سکته مغزی در سه ساعت اول باید انجام شود و نیاز است که بیمار به سرعت به مراکز درمانی منتقل شود.

رئیس انجمن سکته مغزی ایران ایران در تمام جنبه ها در مقایسه با سایر کشورها عقب تر است همچنین در ایران روند درمانی سکته مغزی در مرتبه های پایین تری از سایر بیماری های این چنینی قرار دارد، شاید کمترین ضعف را در پیشگیری اولیه داشته باشیم.

وی یکی از بزرگ ترین نواقص درمان سکته مغزی در ایران را عدم وجود سامانه ای برای ثبت اطلاعات بیماران سکته مغزی عنوان کرد و گفت: سکته مغزی سه نشانه مهم دارد که عبارتند از، ناتوانی در حرکت دادن دست، اختلال در تکلم و کج شدن بخشی از صورت.

رئیس انجمن سکته مغزی ایران به مردم توصیه کرد: در صورت مشاهده هر یک از این سه نشانه به سرعت با اورژانس 115 تماس بگیرند و یا در صورت نبود اورژانس به سرعت بیمار را به نزدیک ترین مرکز درمانی منتقل کنند.

وی تأکید کرد: در اینگونه شرایط به بیمار دست نزده و به گمان اینکه فشار او بالا و پایین رفته چیزی به بیمار نخورانید.

وی در مورد زمان درمان سکته مغزی گفت: سکته مغزی در 4.5 ساعت ابتدایی امکان درمانش منتفی نیست اما مردم بدانند که هر چه سریع تر بیمار را به مرکز درمانی منتقل کنند، شانس درمان او افزایش می یابد.

زمانی تأکید کرد: بعد از گذشت 4.5 ساعت تا 6 ساعت درمان تنها در مراکز خاص انجام می گیرد.


فارس

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات

ارسال نظر جديد ( فقط اعضا )
ورود به حساب کاربري

:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .

:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !

:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !


کد امنيتي بازنگري تصوير
لطفا متن تصوير رو به روي کد امنيتي را در فيلد کد امنيتي وارد نماييد .

logo-samandehi