• خبرنامه

  • جدیدترین اخبار
  • پربازدید ها
  • علمی
  • تغذیه
تا کردن تلفن همراه ، صحت دارد ؟
+1
1
0

تا کردن تلفن همراه ، صحت دارد ؟

ببین نیوز ، رقابت بر سر کاهش اندازه تلفن های همراه تحقیق و توسعه در زمینه این صنعت را به سمت ساخت نانوسیم هایی با قطر بسیار کمتر از نانوسیم های موجود و استفاد... 5 out of 5 based on 1 ratings.

تا کردن تلفن همراه ، صحت دارد ؟

جمعه, 23 بهمن 1394 - 09:25 بعد از ظهر - 12 February 2016
:: اخبار ویژه
نويسنده : ببین نیوزبدون نظر [ 207 ] بازدید
A-
A+
شناسه خبر : 426لینک خبر : http://www.bebinnews.ir/index/post_426/
تا کردن تلفن همراه ، صحت دارد ؟

ببین نیوز ، رقابت بر سر کاهش اندازه تلفن های همراه تحقیق و توسعه در زمینه این صنعت را به سمت ساخت نانوسیم هایی با قطر بسیار کمتر از نانوسیم های موجود و استفاد...

ببین نیوز، رقابت بر سر کاهش اندازه تلفن های همراه تحقیق و توسعه در زمینه این صنعت را به سمت ساخت نانوسیم هایی با قطر بسیار کمتر از نانوسیم های موجود و استفاده از آن ها در مدارهای تک لایه سوق داده است.

استفاده از این فناوری در تلفن های همراه، علاوه بر کاهش حجم آن ها، موجب انعطاف صفحات نیز میشود.

اخیرا محققان، نانوسیمی به قطر سه نانومتر ساخته اند که می تواند ابعاد تلفن های همراه را کاهش دهد و موجب انعطاف پذیری آنها می شود.

کاهش ابعاد تلفن های همراه، یکی از اهداف رقابت در دنیای تجاری این صنعت است. با وجود تلاش ها در این زمینه، کاهش ابعاد گوشی ها نباید منجر به از دست دادن کاربری آن ها شود؛ بنابراین، عامل کاهش وزن و ابعاد، توسط توازن بین کاربری و سبکی تلفن، کنترل و بهینه می شود.

تحقیقات جدید محققان دانشگاه واندربیلت (Vanderbilt) در ایالت تنسی منجر به ساخت نانوسیمی با قطری به اندازه سه اتم شده است. ساخت سیم هایی با این ابعاد کم، افق های جدیدی را در کوچک سازی اشیا ایجاد کرده است. از جمله این امکانات جدید، تلفن های هوشمندی هستند که صفحات آن ها مانند تکه های کاغذ، قابلیت تازدن دارند.

این فناوری جدید در مقاله «جینهاو لین» ارائه شده است.

«لین»، دانشجوی دکتری آزمایشگاه ملی اوکریج است. وی در این پژوهش از باریکه متمرکزی از الکترون ها برای ساخت نانوسیم ها استفاده کرده است.

ضخامت این نانوسیم ها در حدود ۰٫۴ نانومتر بوده در حالی که ضخامت نانوسیم های تولیدی امروزه در حدود ۵۰ تا ۱۰۰ نانومتر است؛ بنابراین، ضخامت این نانوسیم جدید، یک هزارم سیم های مورد استفاده در مدار رایانه های امروزی است.

این نانوسیم ها به صورت آرایش شش ضلعی از اتم ها کنار هم قرار گرفته اند و دارای هدایت الکتریکی و گرمایی و استحکام قابل ملاحظه ای هستند.

از آنجا که ترانزیستورها و حافظه های فلش نیز از شبکه این سیم ها استفاده می کنند، نانوسیم ها به راحتی قابلیت اتصال به آن ها را دارند. این نانوسیم ها به شکل شبکه ای از اتم ها با ساختار لانه زنبوری تولید شده اند.

سقراط پاندلیتیس، راهنمای لین و استاد فیزیک و مهندسی در این زمینه می گوید: «در آینده قادر خواهیم بود یک ماده دوبعدی منعطف بسازیم. چون این ماده به صورت تک لایه ای از اتم هاست، صفحات به وجود آمده مانند کاغذ، منعطف و قابل تا زدن هستند. شما می توانید با استفاده از این فناوری، کاغذها یا صفحه های نمایش انعطاف پذیر داشته باشید. دلیل انعطاف پذیر بودن این فناوری آن است که یک لایه اتمی از ماده در ساخت آن استفاده شده است.»

برچسب ها :

تلفن

همراه

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات

ارسال نظر جديد ( فقط اعضا )
ورود به حساب کاربري

:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .

:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !

:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !


کد امنيتي بازنگري تصوير
لطفا متن تصوير رو به روي کد امنيتي را در فيلد کد امنيتي وارد نماييد .

logo-samandehi