• خبرنامه

  • جدیدترین اخبار
  • پربازدید ها
  • علمی
  • تغذیه
آپارتمان نشینی و تاثیر آن در بیش فعالی کودکان
0
0
0

آپارتمان نشینی و تاثیر آن در بیش فعالی کودکان

سه شنبه, 11 خرداد 1395 - 10:43 قبل از ظهر - 31 May 2016
:: اجتماعی
نويسنده : ببین نیوزبدون نظر [ 410 ] بازدید
A-
A+
شناسه خبر : 454لینک خبر : http://www.bebinnews.ir/index/post_454/

مریم نواب زاده اظهار کرد: آنچه که امروزه در طب مدرن کلاسیک به عنوان بیش فعالی شناخته می شود، از دیدگاه طب سنتی همان هجوم و غلبه خلط صفرا است.

وی ادامه داد: امروزه شاهد آن هستیم که درصد قابل توجهی از کودکان و نوجوانان ما را به عنوان بیش فعال می شناسند و متاسفانه استفاده بی رویه از داروهای بیش فعالی، نه تنها باعث از بین رفتن عامل بیش فعالی در کودک نمی شود که باعث اختلالات دیگری به خاطر عوارض این داروها در کودک و نوجوان خواهد شد.

این متخصص طب سنتی تصریح کرد: آنچه که امروزه در طب مدرن کلاسیک به عنوان بیش فعالی شناخته می شود، از دیدگاه طب سنتی همان هجوم و غلبه خلط صفرا است که قطعا در سنین کودکی و نوجوانی شاهد افزایش صفرا به طور طبیعی خواهیم بود. صفرا معادل گرمی و خشکی است. گرمی صفرا در سنین کودکی و نوجوانی لازمه فعالیت های حیاتی این سنین است.

وی تصریح کرد: متاسفانه به دلیل زندگی های صنعتی و آپارتمان نشینی و عدم تحرک کافی کودکان، بسیاری از مواقع تحرک و جنب و جوش های مخصوص این سنین را بیش فعالی در نظر گرفته و به غلط از داروهای سرکوب کننده فعالیت های طبیعی کودک خود استفاده می کنیم.

این متخصص طب سنتی، بیان کرد: اگر چند دهه به عقب بازگردیم و دوران کودکی خود را به یاد آوریم، حتما به خاطر خواهیم آورد که نسل های گذشته، نسل های پر جنب و جوشی بودیم که در طی روز چندین و چند ساعت با گروه دوستان و همسالان خود بازی های پرتحرک بسیاری داشتیم.

وی تاکید کرد: شناخت طبایع ومزاج ها، به والدین کمک خواهد کرد که با توجه به شناخت طبع کودک خود و شناخت مواد غذایی صفرازا و عدم استفاده زیاد از این مواد غذایی، بجای استفاده نادرست از داروهای ضد بیش فعالی، با تغذیه مناسب کودک خود و اصلاح رفتاری باعث فروکش کردن غلبه صفرا با روش های صحیح علمی شوند.

وی تصریح کرد: متاسفانه امروزه طب نوین این ادعا را دارد که کودکان مبتلا به بیش فعالی، در سنین بالاتر درصدی از بزهکاری و اختلالات رفتاری و اختلالات اعصاب بیشتری خواهند داشت و متاسفانه ادعای درستی نیز بوده و این به معنای شکست درمان های رایج بیش فعالی در طب نوین است.

این متخصص طب سنتی بیان کرد: از دیدگاه طب سنتی، با اصلاح مزاج مناسب با سن و جنس و محیط پیرامون کودک و نوجوان، بیش فعالی به طور قطع درمان پذیر خواهد بود.

نواب زاده خاطرنشان کرد: اغلب بیماری هایی مانند بیش فعالی ریشه در عدم شناخت خود و محیط دارد و کافی است کمی بیشتر با علم ارزشمند مزاج شناسی و شناخت طبایع آشنا شویم.


ایسنا

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات

ارسال نظر جديد ( فقط اعضا )
ورود به حساب کاربري

:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .

:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !

:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !


کد امنيتي بازنگري تصوير
لطفا متن تصوير رو به روي کد امنيتي را در فيلد کد امنيتي وارد نماييد .

logo-samandehi