• خبرنامه

  • جدیدترین اخبار
  • پربازدید ها
  • علمی
  • تغذیه
قدرت های بزرگ به فکر جبران خطاهای تاریخی خود باشند
0
0
0

قدرت های بزرگ به فکر جبران خطاهای تاریخی خود باشند

دوشنبه, 3 آبان 1395 - 10:24 بعد از ظهر - 24 October 2016
:: سیاست
  • BebinNews.ir
  • »
  • سیاست
  • »
  • قدرت های بزرگ به فکر جبران خطاهای تاریخی خود باشند

نويسنده : ببین نیوزبدون نظر [ 354 ] بازدید
A-
A+
شناسه خبر : 523لینک خبر : http://www.bebinnews.ir/index/post_523/
قدرت های بزرگ به فکر جبران خطاهای تاریخی خود باشند

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وظیفه جامعه جهانی و قدرت های بزرگ بجای رویارویی با هم، در کنار هم و برای جبران خطاهای تاریخی خویش تلاش کنند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، پیش از ظهر امروز در دیدار «کارل هاینس کپف» رئیس دوم پارلمان اتریش، روابط آرام و بدون حاشیه ایران و اتریش را در طول تاریخ ستود و گفت: اگر چه روابط دو کشور در سال های تحریم های ظالمانه، محدود بود، ولی هیچ وقت قطع نشد و الان صفحه جدیدی برای گسترش روابط ایران با جهان، اروپا و اتریش باز شده که با عنوان «توافق وین» در تاریخ مذاکرات سیاسی جامعه بین الملل ماندگار شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تأکید بر گستردگی دامنه همکاری های ایران و اتریش، سفرها و رفت و آمدهای مسئولان دو کشور را برای تقویت روابط مفید دانست و گفت: زیرساخت های سیاسی برای مذاکره درباره مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی فراهم است و باید از این شرایط در جهت برخورداری بیشتر مردم دو کشور از همکاری دولت ها، استفاده کرد.

هاشمی رفسنجانی، در پاسخ به سؤال رئیس دوم پارلمان اتریش که «وظیفه جامعه جهانی برای برگشت آرامش به منطقه ناامن چیست؟»، گفت: وظیفه جامعه جهانی و قدرت های بزرگ بجای رویارویی با هم، در کنار هم و برای جبران خطاهای تاریخی خویش تلاش کنند.

وی افزود: اگر قدرت های جهانی، با نیت برگشت آرامش به منطقه و به دور از سیاسی کاری های مضر، وارد شوند، ایران می تواند تجربیات ارزشمند خود را برای مقابله با تروریسم در اختیار دولت و ملت ها قرار دهد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان این مطلب که «به نظرم مسائل به آسانی حل نمی شود»، گفت: شرط حل این مسائل، ورود دلسوزانه قدرت ها و غرب برای مبارزه با همه انواع تروریسم و دوری از سودجویی های سیاسی است که متأسفانه مشاهده می شود بعضی قدرت ها از اوضاع به هم ریخته چند کشور سوء استفاده کرده و آن را به عنوان دریچه نفوذ به منطقه می دانند.

خاورمیانه قلب دنیا است، آن را ناامن کردند

هاشمی رفسنجانی، با اشاره به اوضاع نگران کننده مردم کشورهای عراق، سوریه، یمن، افغانستان و حتی اوضاع غم انگیز آوارگان مهاجر به هنگام غرق شدن در دریاها، گفت: انسانیت حکم می کند تا کسانی که قدرت کلامی و توانایی مقابله با تروریست ها را دارند، به دور از تفاوت قائل شدن میان تروریسم خودی و غیرخودی، وارد عمل شوند و نگذارند مردم این کشورها بیش از این زجر بکشند.

وی با یادآوری اوضاع ۴۰ ساله مردم افغانستان، به برنامه های شوم قدرت ها برای تأسیس طالبان اشاره کرد و گفت: از دل این گروه، القاعده بیرون آمد که همه جهان از جنایات اینها خبر دارند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مبارزه با تروریست ها و مواد مخدّر را دو هدف اساسی ورود قدرت های غربی به منطقه به ویژه افغانستان دانست و گفت: می دانید که هم تروریست ها و هم مواد مخدّر افزایش یافتند و بدانید که اگر گذشته، آینه ی عبرت امروز برای تصمیم فردا نباشد، این دو خطر، همه جهان را فرا می گیرند.

هاشمی رفسنجانی، با ارائه تحلیلی از جولان تروریست ها در آفریقا، آسیا و حتی اروپا، گفت: خاورمیانه را ناامن کرده اند که متأسفانه قلب دنیاست و اگر اوضاع اینجا بد شود، اوضاع دنیا خوب نخواهد بود.

وی نشر افکار تروریست ها و حتی پخش خود تروریست ها در هر یک از کشورهای جهان را مایه نگرانی دانست و گفت: بعید نیست وقتی مناطق تحت اشغال آنها آزاد شود، خود تروریست ها با افکار تندی که دارند به کشورهای خود و یا هر کشور دیگر بروند و هسته و گروه تشکیل و ویروس ترور و تروریسم را در همه جا اشاعه دهند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ریشه بسیاری از اقدامات تروریستی در خاورمیانه را تشکیل رژیم جعلی صهیونیست ها در خاورمیانه توسط قدرت های غربی دانست و با تأکید بر سرنوشت نامعلوم حدود ۹ میلیون آواره فلسطینی، گفت: کشورهایی که روزی با هدف رهایی از شرّ یهودیان افراطی، آنها را به منطقه خاورمیانه آوردند و باعث و حامی جنایت های صهیونیست ها علیه مردم فلسطین شده اند، باید کار ریشه ای کنند. ایشان از سران کشورهای اروپایی دعوت کرد از یکی از اردوگاه های آوارگان فلسطینی دیدن کنند.

وی افزود: از سال ۱۹۱۷ که انگلیس به بهانه واهی «وطن یهودی» سیاست مهاجرت به فلسطین را پیگیری کرد، این منطقه دیگر تاکنون روی آرامش را ندیده است و بسیاری از اقدامات تروریستی، نتیجه برنامه ها و سیاست های شوم صهیونیست ها به عنوان تروریسم دولتی است.

ایران یک فاکتور ثبات بخش برای منطقه بحرانی خود است

کارل هاینس هم در این دیدار، با ارائه گزارشی از اهداف و برنامه های این سفر و با اشاره به ترکیب هیأت همراه، گفت: رابطه ۱۴۰ ساله ایران و اتریش، برای ما وظیفه ایجاد کرده که پس از رفع تحریم ها، به گذشته های خوب و همکاری ها بر گردیم.

رئیس دوم پارلمان اتریش با ابراز خرسندی از انجام مذاکرات هسته ای در وین، گفت: خوشحالیم که کشور متبوع ما سهمی برای مذاکرات مهم گروه ۱+۵ و گشایش کارهای ایران در جامعه جهانی داشته است.

وی با تأکید بر اهمیت و ضرورت روابط پارلمانی دو کشور، گفت: از همکارانم در مجلس ایران برای سفر به اتریش دعوت کردیم تا باعث تقویت روابط پارلمانی و به تبع آن توسعه همکاری های تجاری و اقتصادی شوند.

کارل هاینس با ارائه تحلیلی از اتفاقات سال های اخیر و اقدامات تروریست ها در خاورمیانه، گفت: ایران یک فاکتور ثبات بخش برای برگشت آرامش به این منطقه بحرانی است.

وی با ابراز رضایت از حضور ایران در مذاکرات سیاسی برای حل مسایل سوریه، گفت: حقیقت این است که مسایل سوریه بر اروپا هم تأثیر گذاشت و بهترین مکان برای این تأثیرگذاری، هجوم پناه جویان به غرب و به خصوص به کشور ماست.

رئیس دوم پارلمان اتریش، با تحسین نظرات آیت الله هاشمی رفسنجانی برای راه حل مسایل و مشکلات، گفت: حقیقت همین است که باید با ایجاد اشتغال، جلوی یأس جوانان کشورهای منطقه و پیوستن آنها به گروه های تروریستی را گرفت.

منبع: مهر

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات

ارسال نظر جديد ( فقط اعضا )
ورود به حساب کاربري

:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .

:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !

:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !


کد امنيتي بازنگري تصوير
لطفا متن تصوير رو به روي کد امنيتي را در فيلد کد امنيتي وارد نماييد .

logo-samandehi