• خبرنامه

  • جدیدترین اخبار
  • پربازدید ها
  • علمی
  • تغذیه
پیش بینی ناباروری با بررسی هورمون کورتیزول مو
+1
1
0

پیش بینی ناباروری با بررسی هورمون کورتیزول مو

محققان معتقدند موفقیت در روش درمانی لقاح خارج از رحم یا IVF با میزان و سطح هورمون های کورتیزول مو در ارتباط است. 5 out of 5 based on 1 ratings.

پیش بینی ناباروری با بررسی هورمون کورتیزول مو

دوشنبه, 3 آبان 1395 - 11:31 بعد از ظهر - 24 October 2016
:: سلامت
نويسنده : ببین نیوزبدون نظر [ 319 ] بازدید
A-
A+
شناسه خبر : 524لینک خبر : http://www.bebinnews.ir/index/post_524/
پیش بینی ناباروری با بررسی هورمون کورتیزول مو

محققان معتقدند موفقیت در روش درمانی لقاح خارج از رحم یا IVF با میزان و سطح هورمون های کورتیزول مو در ارتباط است.

محققان انگلیسی دانشگاه ناتینگهام در مطالعات اخیر خود از ارتباط بین هورمون کورتیزول مو با روش درمانی ناباروری IVF خبر داده اند که با استفاده از این راه حل می توان موفقیت آمیز بودن بارداری را پیش بینی کرد. زنانی که دارای میزان بالایی از هورمون کورتیزول در موی خود هستند از شانس باروری کمتری نسبت به سایرین برخوردارند. کورتیزول با نام هورمون استرس نیز شناخته می شود.

این تکنیک جدید به پزشکان اجازه می دهد، عملکرد هورمون های مادران آینده را سه تا شش ماه قبل اندازه گیری کرده و محاسبات دقیق تری نسبت به روش های پیشین در اختیار داشته باشند. در روش های گذشته از بزاق، خون یا ادرار برای اندازه گیری سطح هورمون ها استفاده می شد.

محققان در این مطالعه ۱۳۵ زن با میانگین سنی ۳۵ سال را که در فاصله سال های ۲۰۱۲ تا  ۲۰۱۴ با روش IVF باردار شده بودند مورد مطالعه قرار دادند. از میان این تعداد تنها ۶۰ درصد باردار شده بودند. محققان در بررسی های گذشته تنها به اندازه گیری های هورمون در بزاق، خون و ادرار توجه کرده بودند اما در مطالعه جدید نمونه مو را نیز به بررسی های گذشته افزودند.  در پایان دریافتند که میزان هورمون کورتیزول در نمونه های بزاق با موفقیت باروری مصنوعی (IVF ) مطابقت نداشته اما تعداد زنانی که باردار شده بودند با میزان هورمون مو در ارتباط بود.

با استفاده از این روش می توان پیش بینی بلند مدت تری از موفقیت آمیز بودن انجام لقاح خارج از رحم در اختیار داشت. موارد دیگری نیز مانند الکل، مصرف دخانیات، استرس و ... نیز می توانند نقش به سزایی در موفقیت آمیز بودنIVF ایفا کنند . IVF یا لقاح مصنوعی، یکی از روش های درمان ناباروری است که در آن سلول تخمک بالغ از زن گرفته و با اسپرم مرد در خارج از بدن لقاح یافته و برای ادامه بارداری طبیعی در رحم کاشته می شود.

مهر

مرتبط با موضوع
:: تبلیغات

ارسال نظر جديد ( فقط اعضا )
ورود به حساب کاربري

:: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی کاربر لطفا مدیران را اطلاع دهید .

:: استفاده از کلمات رکيک، توهين به سايرين و استفاده از حروف انگليسی در نظرات مجاز نمي باشد !

:: در صورت استفاده از کلمات رکیک و گزارش آن توسط کاربران دسترسی شما به سایت قطع خواهد شد !


کد امنيتي بازنگري تصوير
لطفا متن تصوير رو به روي کد امنيتي را در فيلد کد امنيتي وارد نماييد .

logo-samandehi